Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

LONDYN 2012 - 7 dzień - Sadkowska i Wojnarowicz odpadli w pierwszej walce, Japonia poza "podium" w klasyfikacji

(04.08.2012r.)

Ostatniego dnia turnieju olimpijskiego Judo w Londynie rozegrane zostały najcięższe kategorie wagowe, w których wystąpiła Urszula Sadkowska (+78 kg) oraz Janusz Wojnarowicz (+100 kg). Niestety losowanie dla naszych nie było łaskawe bowiem trafili oni na wielokrotnych mistrzów świata. Sadkowska już w pierwszej minucie została złapana w trzymanie przez Chinkę Wen Tong i przegrała na ippon, a Janusz Wojnarowicz uległ na 2 kary shido Francuzowi Teddiemu Rinnerowi, który tego dnia został mistrzem olimpijskim.

Niespodzianką jest, że Japonia która miała zdominować igrzyska w klasyfikacji medalowej zajęła dopiero 4 miejsce z 1 złotym, 3 srebrnymi i 3 brązowymi medalami na koncie. Pierwsza była Rosja(3 złota, 1 srebro, 1 brąz), druga Korea, a trzecia Francja.