Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

 

Polsko-Niemiecka akcja szkoleniowa zakończona sukcesem

(05.08.2012r.)

źródło: judoinfo.pl
Zakończyła się wspólna akcja szkoleniowa Polskiego i Niemieckiego Związku Judo.

Osiem dni nasza młodzież poznawała swoich rówieśników z Niemiec razem trenowali, oglądali Igrzyska w Londynie, dyskutowali i kibicowali, grali w różne gry drużyn mieszanych, wypoczywali w parku wodnym, w saunach i jacuzzi, oglądali pokaz grających fontan na wrocławskiej Pergoli. W trakcie zgrupowania nie doszło do żadnego incydentu !! Nie doszło też do kontuzji były drobne urazy, ale to norma przy randorii.

Sukces ! Zgrupowanie we Wrocławiu to nasz wspólny sukces organizacyjny i sportowy ! Trenerzy DJB zadowoleni z warunków treningowych i noclegowych. Do tego przyjazna atmosfera owocuje bardzo dobrą oceną pierwszej Akcji Szkoleniowej DJB/PZJ - organizowanej przez Polski Związek Judo. Teraz to my udamy się do Niemiec do Honnoveru i będziemy goszczeni przez DJB. Mamy nadzieje że za rok także takie akcje odbędą się i nasza młodzież będzie mogła skorzystać.

Czego się nauczyliśmy ? Oprócz form treningowych dla trenerów i nowych technik, przejść dla zawodników. Poznaliśmy system szkolenia i przygotowań do Igrzysk np. w Rio i tu daje nam to dużo do myślenia. Kiedy Niemcy zaczeli przygotowania do Igrzysk 2016? Już sześć-osiem lat temu !! Przygotowania na poziomie U13 i U15. Trenerzy kadr U17 i U20 przekazali trenerom w regionach wytyczne co do technicznego szkolenia młodzieży. I już teraz widać ogromny postęp młodych Niemek i Niemców. Pierwsza kadra 12 kobiet DJB na turnieju we Wrocławiu zdobyła 11 medali !! Gdzie my jesteśmy w przygotowaniach do Rio ? Ostatni dzwonek na przygotowania do 2020 !! Czas zacząć zmiany w szkoleniu w Polsce ! Drogę powinni wskazać fachowcy, a takich mamy !! Pozdrawiamy JCP

Powrót


 

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio