Aktualności    Historia    Informacje    Kluby    Zarząd    Kontakt

 

 

Wrocław zorganizauje Mistrzostwa Europy Młodzieży w 2014 roku!

(16.04.2013r.)

Polska będzie organizatorem młodzieżowych mistrzostw Europy 2014 w judo - poinformował prezes PZJudo Wiesław Błach. Turniej odbędzie się za półtora roku we Wrocławiu.

- Nigdy wcześniej nie byliśmy gospodarzem kontynentalnych mistrzostw do lat 23. To wielkie wyróżnienie ze strony Europejskiej Unii Judo, która w ten sposób doceniła naszą bardzo dobrą organizację w ostatnich latach Pucharów Świata seniorek i seniorów, PE kadetów oraz ME weteranów - powiedział Błach, brązowy medalista MŚ 1985 i trzykrotny medalista ME; złoto wywalczył w 1987 roku.

Oficjalne podpisanie kontraktu pomiędzy EJU i PZJudo nastąpi przy okazji ME, które pod koniec kwietnia odbędą się w Budapeszcie.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w 2012 roku odbyły się w Pradze. Złoty medal zdobył Damian Szwarnowiecki (73 kg, Gwardia Wrocław), srebrny Tomasz Domański (100 kg), a brązowy Katarzyna Furmanek (78 kg, oboje AZS AWFiS Gdańsk).

Polska dwukrotnie przeprowadziła mistrzostwa Starego Kontynentu seniorów. W 1994 roku zawody odbyły się w Gdańsku (biało-czerwoni wywalczyli sześć medali, w tym dwa złote - Pawła Nastuli i Ewy Krause), a sześć lat później we Wrocławiu (brąz Roberta Krawczyka).

Warto zaznaczyć, że wciąż w grupie młodzieży będzie wtedy Damian Szwarnowiecki - aktualny Mistrz Europy w wadze do 73 kg.

Powrót


 

 

 
          Dolnośląski Związek Judo 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie : hajime studio